Vrijzinnig geloven is een vragende manier van geloven
Activiteit

Van kansel tot cancel

Op zondag 23 november zal er een middagvoorstelling plaatsvinden. Deze start om 15:30 en duurt tot 16:45 uur. Daarna is er gelegenheid om na te praten onder het genot van een drankje.
‘Van kansel tot cancel’ is het thema van een cabaretprogramma verzorgd door de Baarns emeritus predikant René van den Beld. De predikant/cabaretier wordt muzikaal ondersteund door predikant/muzikant Job de Bruijn uit Laren/Eemnes, die ook melodieën voor dit programma componeerde. Eerder maakte Van den Beld cabaretprogramma’s over de relatie religie en cultuur. ‘Cabaret over het vrije woord en vrijer woorden met woorden’, zo omschrijft Van den Beld zijn eigen programma dat bestaat uit 16 tekst- en muziekonderdelen.
René van den Beld (1944) studeerde na zijn opleiding aan de Pedagogische Academie in Apeldoorn, theologie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij vierde op 14 augustus 2024 zijn 50-jarig ambtsjubileum als gemeentepredikant. Vanaf de middelbare school schreef en speelde hij cabaretprogramma’s.
Job de Bruijn (1955) Studeerde theologie in Groningen en Muziek aan het Stedelijk Conservatorium in Groningen. Na een baan als leraar godsdienst en muziek in Groningen wordt hij in 1987 gemeentepredikant. In het najaar 2022 verscheen Laat de liefde je dragen, een bundel met 33 liederen. In december 2024 werd de kerstmusical In de Gloria opgevoerd met tekst en muziek van zijn hand.
Aan het eind van het cabaretprogramma is er gelegenheid onder het genot van een drankje na te praten.